23 september 2019 | ICT-Outsourcing | RICOH in Goes

Praktische en Juridische Aspecten van ICT-Outsourcing
Eén van de wegen die je als bedrijf kan volgen om je meer te kunnen richten op de primaire kernprocessen van jouw organisatie. Maar ook kan ICT-outsourcing een middel zijn om een majeure reductie op de kosten van aanschaf en beheer van de ICT-faciliteiten te realiseren. Of om gebruik te maken van de innovatiekracht van de ICT-provider die bij de outsourcing wordt ingeschakeld.

ICT-outsourcing gaat gepaard met talloze veelomvattende vraagstukken, die idealiter in het contract met de ICT-provider moeten worden beantwoord. De praktijk leert dat ICT-outsourcing meer dan eens mislukt of met teleurstellingen gepaard gaat vanwege een slechte voorbereiding. In een goed outsourcingscontract wordt onder meer ingegaan op de vele voetangels en klemmen rondom de transitie van de bestaande ICT-infrastructuur naar die van een ICT-provider. Maar ook: wat is de rol van de Cloud bij ICT-outsourcing? En hoe bescherm je je als outsourcende partij contractueel voldoende tegen verborgen kosten? Kunnen bestaande softwarelicenties aan de ICT-provider worden overgedragen? Hoe voorkom je een te vergaande afhankelijkheid van de ICT-provider aan wie je jouw ICT uitbesteed? En hoe waarborg je dat ooit, als partijen uit elkaar gaan, de overstap naar een andere ICT-provider vlekkeloos verloopt?  En welke personele en arbeidsrechtelijke vraagstukken doen zich bij ICT-outsourcing voor?

Deze en aanverwante vragen staan centraal in de praktijkgerichte presentatie van mr. Peter van Schelven, zelfstandig ICT-jurist te Oudewater en tevens arbiter/bestuurslid van het onafhankelijke arbitrage- en mediation-instituut Stichting Geschillenoplossing Automatisering (SGOA). In zijn presentatie komen de meest voorkomende valkuilen rondom ICT-outsourcing aan bod.

Spreker: Mr. Peter van Schelven

Leden kunnen de presentatie hier bekijken en downloaden.

deel deze pagina

Wil jij ook een bijeenkomst bijwonen? Dat kan, meld je aan via voorzitter@zvio.nl

  • Dinsdag 10 FebruariEntra en Purview.
    Bij JéPé IT in Goes vertelt Martin Gijssen ons over de mogelijkheden van Entra en Purview om je security te verbeteren.
  • Woensdag 11 maart; Data Science.
    Deze bijeenkomst, bij de Hogeschool Zeeland in Middelburg, gaat over AI en Data science in het onderwijs, maar is zeker ook voor jou van toepassing.
  • Donderdag 16 april; Aanbestedingen.
    We zijn we te gast bij Fidendum IT en worden ingewijd in de wondere wereld van aanbestedingen, zowel vanuit de opdrachtgever als opdrachtnemer.
  • Donderdag 21 mei; Inclusief werken.
    Bij Acknowledge in Goes hebben we een avond samen met Hart-werk. De krapte op de arbeidsmarkt leidt tot vacatures die lang open blijven, de werkdruk neemt toe en het verzuim stijgt. Welke oplossing kan inclusief werken hiervoor bieden en wat levert dat jouw organisatie daarnaast nog meer op?
    Op deze avond houden we ook onze Algemene Leden Vergadering.
  • Donderdag 18 juni; de jaarlijkse Barbeque.

 

Wil jij graag jouw kennis verbreden en op de hoogte blijven van ICT activiteiten in het Zeeuwse?

Onze bijeenkomsten zijn een mooie gelegenheid om jouw vakgenoten te ontmoeten en kennis met elkaar te delen. Introducées zijn van harte welkom. Per jaar worden er ongeveer 10 bijeenkomsten en/of bedrijfsbezoeken georganiseerd. We hopen natuurlijk dat jij, als je nog geen lid bent, na het bezoeken van twee bijeenkomsten lid wordt van de ZVIO. Dit kan voor slechts € 225,- per jaar (prijspeil 2025). De kosten voor de bijeenkomsten worden gedekt door de lidmaatschapsgelden.

Aanmelden kan via voorzitter@zvio.nl